ipt type="text/javascript" src="js/lightbox.js">

ZMĚNY ORGANIZACE PROVOZU PID

Z důvodu optimalizace linkového vedení a ušetření za nájezdové kilometry se operativně od 1. dubna 2013 mění provoz tramvají a autobusů Pražské integrované dopravy. K linkám 426 a 435 přibudou další linky provozované několika dopravci současně (omezení dlouhých vyčkávacích pauz), mění se také přepravní kapacita na některých spojích. Linky neobsažené v článku jsou beze změny.

10

Vzhledem k nízké přepravní poptávce je linka nově celotýdenně v sólo vozech.

102

Vybrané spoje ve špičkách pracovních dnů jsou ze Starých Bohnic prodlouženy do konečné zastávky Zámky. Vzhledem k jejich přejezdu z linky 236 jsou zajištěny nízkopodlažními minibusy.

 

103

V pracovní dny dopoledne se na lince číslo 103 budou podílet také autobusy dopravce ČSAD Střední Čechy. Pouze pro tyto spoje se zavádí navíc zajíždění do obratiště Sídliště Ďáblice pro snadnější přestup na tramvajovou linku 10.

106

Změna dopravce na Hotliner s.r.o.

109

V pracovní dny večer jsou na lince 109 zřízeny přímé spoje pokračující z Dolních Počernic jako linka 163 na Sídliště Rohožník. Dopravcem těchto spojů je OAD Kolín.

112

Posilové spoje linky 112 o víkendech zajišťuje dopravce ČSAD Střední Čechy přejezdy z vozů linky Praha – Mělník. Na těchto spojích je přeprava zdarma, plzně ji hradí zoologická zahrada.

120

Pouze v pracovní dny dopoledne bude provoz linky 120 zajišťován dopravcem Probo Bus. Tyto spoje navíc budou sloužit jako náhradní doprava při výpadku tramvají na Barrandov (zřizuje se zastávka Geologická a zajíždění do obratiště Sídliště Barrandov).

125

Na lince 125 se zavádí nové ještě rychlejší rychlíkové spoje zastavující pouze v zastávkách Smíchovské nádraží, Modrá škola, Háje a Skalka. Tyto spoje jsou zajišťovány pro větší pohodlí historickými dvoudveřovými autobusy.

136

Vzhledem ke klesající vytíženosti spojů dopoledne v pracovní dny je v tomto čase linka 136 částečně zajištěna standardními vozy (přejezdy z linky 213).

158

Všechny spoje linky 158 jedoucí pouze v trase Českomoravská – Obchodní centrum Čakovice zajišťuje soukromý dopravce Jaroslav Štěpánek. Na spojích do Miškovic zůstává Dopravní podnik hlavního města Prahy.

177

Vzhledem ke klesající vytíženosti spojů dopoledne v pracovní dny je v tomto čase linka 177 částečně zajištěna standardními vozy (přejezdy z linky 115).

213

Na konci ranní špičky pracovních dnů je provoz linky 213 posílen nasazením kloubových autobusů. Tyto spoje bude zajišťovat dopravce ČSAD Polkost.

218

Nákupní linku k Obchodnímu centru Šestka nově provozuje Dopravní podnik hlavního města Prahy (výhodnější umístění garáží oproti stávajícímu dopravci). Nově budou všechny spoje garantovaně nízkopodlažní.

241

Většinu spojů linky 241 nově zajišťuje dopravce Bosák bus (Dopravní podnik hlavního města Prahy provozuje pouze ranní jednosměrné posilové spoje Sídliště Zbraslav -> Smíchovské nádraží). Ruší se všechny garance nízkopodlažních spojů, kompenzací jedou nízkopodlažní všechny spoje linky 129.

261

Změna dopravce na Stenbus s.r.o. (kompenzace Dopravního podniku za linku 218).

265

Všechny víkendové spoje zajišťuje dopravce About Me s.r.o. V případě výpadku železnice navíc tyto vozy pokračují jako náhradní doprava na Hlavní nádraží.

316

Vybrané spoje v pracovní dny večer nově provozuje Dopravní podnik hlavního města Prahy. Tyto spoje budou garantovaně nízkopodlažní (přejezd z linky 340). Budou vedeny v celé trase Praha, Dejvická – Holubice a zpět.

351

Vybrané spoje o víkendech na lince 351 zajišťuje nízkopodlažními autobusy dopravce ČSAD Střední Čechy (přejezdy z linky 376).

364

Všechny víkendové spoje nově zajišťuje dopravce About Me s.r.o. Vzhledem k velmi nízké vytíženosti linky číslo 7 navíc slouží jako náhradní doprava za její spoje ukončené v zastávce Černokostelecká.

365

V sobotu a v neděli odpoledne se na lince 365 zavádí nové posilové spoje v trase Letňany – Veleň, Obecní úřad. Tyto spoje zajišťuje dopravce ČSAD Střední Čechy.

378

Pouze v neděli odpoledne se zavádí na lince 378 vložené spoje v trase Letňany – Jenštejn, které budou dále pokračovat jako linka 367 do Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavy. Tyto spoje zajišťuje dopravce ČSAD Střední Čechy.

TOPlist
aktualizováno: 14.01.2018 06:01:10